Negovani bez mitisera- Saveti

Mitiseri su male, tamne tačkice koje se pojavljuju na koži

Mitiseri najčešće nastaju kao posledica nakupljanja masnoća i nečistoća u unutrašnjosti pora kože.

Ako se pitate šta su mitiseri, oni zapravo predstavljaju zatvorene pore na licu koje se javljaju zbog preteranog lučenja ulja i sebuma lojnih žlezda. Preterano lučenje može nastati usled raznih faktora, kao što su na primer bakterije, prašina i ostala nečistoća koja dolazi u dodir sa licem.

Kako biste se na najbolji način rešili upornih mitisera, prvo što je potrebno, jeste da shvatite šta su oni zapravo, da to nisu obični plikovi već nakupine izlučenog prirodnog sebuma u porama. Ove male crne tačkice mogu stvoriti da se čovek oseća izuzetno neugodno i bez samopuzdanja, pa je potrebno ukloniti ih što pre.

Većina ljudi pogrešno smatra kako će agresivnim pilinzima uspeti da spreči njihovu pojavu, ali dermatolozi objašnjavaju da se mitiseri nalaze dosta dublje od površinskog sloja, pa se takvim tretmanima skida samo njihova kapica, a koža se nepotrebno oštećuje, odnosno stanjuje. Ako se pitate kako se rešiti mitisera, piling za mitisere bi trebalo da bude blag i da se ne primenjuje više od jednom nedeljno.

Prirodni lekovi za mitisere

Lečenje mitisera je moguće i namirnicama koje svako ima u svojoj kuhinji, a maske koje se prave od ovih prirodnih preparata, preporučljivo je nanositi jednom nedeljno. Sa ovim maskama napravljenim u kućnoj radinosti možete održavati čisto stanje kože. Iako postoji mogućnost da će se mitiseri povremeno javljati, to neće biti u velikoj meri.

Soda bikarbona

Ono što vam je potrebno jesu četiri kašike sode bikarbone i jedna šolja mineralne vode. Pomešajte sastojke, pa pređite na čišćenje lica od mitisera kako biste uklonili mrtve ćelije sa kože. Navlažite lice vodom, nanesite piling za lice i trljajte peškirom ili rukom kružnim pokretima nekoliko minuta. Umijte se, a zatim naparite lice čajem od kamilice.

Cimet

Jedan od načina kako se rešiti mitisera jeste i cimet. Da bi se napravila prirodna maska za mitisere sa cimetom potrebno je da u posudi pomešate jednu kašičicu mlevenog cimeta sa dve kašičice meda. Dobijenu smesu bi potom trebalo naneti na kritične tačke i ostaviti da deluje barem 15 minuta pre ispiranja.

Sok od limuna

Odličan saveznik u borbi protiv mitisera je limun, koji je izuzetno bogat vitaminom C. On sužava pore, uklanja mrtve ćelije kože i dezinfikuje samu kožu. Dovoljno je da isceđeni limunov sok nanesete na lice i ostavite da deluje oko pola sata, a nakon toga morate dobro da isperete kožu. S limunovim sokom treba biti oprezan i ne koristiti ga češće od jednom u dve nedelje.

Zeleni čaj

Za čišćenje mitisera dobar je i zeleni čaj. Čaj prvo treba skuvati, a potom ohladiti na sobnu temperaturu. Nakon toga vatom se nanosi na mitisere i ispira nakon 10-ak minuta. Antioksidansi iz čaja pomažu u čišćenju sebuma i smanjuju upalne procese. Pored toga, ovaj napitak deluje i kao prirodni tonik.

Med

Zagrejte jednu kašiku meda, sačekajte da se ohladi na sobnu temperaturu i potom nanesite na lice. Pazite da med ne bude previše vruć jer takav može oštetiti kožu. Ostavite da maska protiv mitisera deluje oko 10 minuta pa potom isperite mlakom vodom. Med čisti mitisere, a ujedno deluje i antibakterijski.

Belance

Skidanje mitisera može da se obavi i pomoću belanaca. Belanca sužavaju pore i tako sprečavaju nečistoćama ulazak u njih, a pomažu i da se očiste pore koje su već začepljene. Odvojite iz jajeta belance u posudu pa dodajte četiri kašičice soka od limuna i kašičicu meda.

Dobro promešajte, a pre nego što se ova maska protiv mitisera, stavi na lice – držite ga nad parom kako bi se pore raširile. Obrišite lice i nanesite masku. Nakon 15 minuta isperite je hladnom vodom, a lice namažite hidratantnom kremom.

Foto pixabay
Autor/Izvor kucnilekar
Komentari
Loading...